916 DNI TEMU

18 listopada 2021

11:00 - 11:45

on-line

Smoluchowskiego 17, Poznań

Energia odnawialna i jej magnetyzm

wykład popularnonaukowy

Energia wiatrowa czy słoneczna staje się coraz bardziej widoczna w naszym codziennym życiu. Warto więc wiedzieć, na jakiej zasadzie się ją pozyskuje i przekształca oraz jaki jest jej wpływ na środowisko naturalne.

Nieunikniona rewolucja energetyczna zbliża się wielkimi krokami i każdy jest świadom potrzeby tych zmian. Bo czysta energia oznacza lepszą przyszłość dla nas samych.

Dlatego należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie aspekty obecnych rozwiązań należy poprawić lub całkowicie zmienić.

Zapraszam na wykład, który przedstawi korzyści płynące z wykorzystania energii powszechnie dostępnej oraz co dzięki nauce wkrótce możemy osiągnąć

mgr inż. Justyn Snarski-Adamski

wykładowca

Justyn Snarski-Adamski jest doktorantem w Poznańskiej Szkole Doktorskiej Instytutów Polskiej Akademii Nauk, realizuje swoje badania w Instytucie Fizyki Molekularnej PAN w Poznaniu. Jest beneficjentem prestiżowego programu PRELUDIUM BIS 1 pod tytułem “Projektowanie przyszłych magnesów trwałych”, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Jako młody fizyk teoretyk zajmuje się poszukiwaniami nowych materiałów magnetycznych o silnej jednoosiowej anizotropii magnetokrystalicznej.

PATRONAT