Informacje

Wykład z cyklu Fizyka Warta Poznania

Plakat wykładu z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Szkło metaliczne - szkło, metal, a może... plastik?

Instytut Fizyki Molekularnej zaprasza 23 maja 2024 roku o godzinie 11:00 na wykład on-line z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Szkło metaliczne - szkło, metal, a może... plastik?, który wygłosi dr hab. Zbigniew Śniadecki, prof. IFM PAN.

Więcej informacji na stronie Fizyka Warta Poznania.

Wykład z cyklu Fizyka Warta Poznania

Plakat wykładu z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Auksetyki - materiały przyszłości

Instytut Fizyki Molekularnej zaprasza 1 marca 2024 roku o godzinie 11:00 na wykład on-line z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Auksetyki - materiały przyszłości, który wygłosi dr inż. Jakub Narojczyk.

Więcej informacji na stronie Fizyka Warta Poznania.

Wykład z cyklu Fizyka Warta Poznania

Plakat wykładu z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Dlaczego samoloty (nie) latają?

Instytut Fizyki Molekularnej zaprasza 11 kwietnia 2024 roku o godzinie 11:00 na wykład on-line z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Dlaczego samoloty (nie) latają?, który wygłosi dr Piotr Graczyk.

Więcej informacji na stronie Fizyka Warta Poznania.

Wykład z cyklu Fizyka Warta Poznania

Plakat wykładu z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Herbata w laboratorium - ulubiony napój, a może materiał do badań?

Instytut Fizyki Molekularnej zaprasza 22 stycznia 2024 roku o godzinie 11:00 na wykład on-line z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Herbata w laboratorium - ulubiony napój, a może materiał do badań?, który wygłosi dr Arkadiusz Frąckowiak.

Więcej informacji na stronie Fizyka Warta Poznania.

Seminarium instytutowe - prof. Richard Buchner

Instytut Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk zaprasza na wykład pt. Ion pairing and solution chemistry – A conflicting relation, który wygłosi prof. Richard Buchner (Institut für Physikalische und Theoretische Chemie, Universität Regensburg, Niemcy).

Wykład odbędzie się w auli Instytutu Fizyki Molekularnej PAN, dnia 27 września 2023 roku o godzinie 13:00.

Noc Naukowców 2023

Noc Naukowców

W najbliższy piątek 29 września 2023 r. o godz. 16:00 rozpoczyna się kolejna edycja Nocy Naukowców. To wielkie europejskie przedsięwzięcie odbywa się jednocześnie aż w 26 krajach. Angażują się w nie również uczelnie i instytuty PAN z naszego regionu. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do bezpośrednich spotkań oraz wyjściem naukowców do społeczeństwa, sprzyja uświadamianiu o wadze prowadzonych badań naukowych, pokazuje różnorodność i piękno nauki oraz jej wpływ na codzienne życie obywateli.

Zachęcamy do obejrzenia zwiastuna promującego wydarzenie oraz do zapoznania się z programem przygotowanym przez naszych pracowników oraz pozostałych partnerów. Do zobaczenia w piątek w IFM PAN.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na konferencje Fundacji TYGIEL

TYGIEL

W imieniu Fundacji na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL zapraszamy do udziału w nadchodzących konferencjach naukowych: Kierunek NANO – 23 września 2023 r., OZE – 16 listopada 2023 r., oraz MATER NATURE – 15 grudnia 2023 r.

Konferencje zostały objęte honorowym patronatem przez Instytut Fizyki Molekularnej PAN i tematycznie wpisują się w działania prowadzone przez naszych naukowców. Gorąco zachęcamy do udziału w tych wydarzeniach.

Seminarium instytutowe - dr Nicolas Zigon

Instytut Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk zaprasza na wykład pt. Electroactive coordination polymers based on S-rich ligands, który wygłosi dr Nicolas Zigon (University of Angers, Faculty of Science Chemistry - UMR CNRS MOLTECH-Anjou, Francja).

Wykład odbędzie się w auli Instytutu Fizyki Molekularnej PAN, dnia 21 czerwca 2023 roku o godzinie 13:00.

Strona 1 z 30