Informacje

Seminarium instytutowe - prof. dr hab. Marek Przybylski

Instytut Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk zaprasza na wykład pt. Tunelowanie i zjawiska spinowe – nowe rozwiązania dla pamięci komputerowych swobodnego dostępu, który wygłosi prof. dr hab. Marek Przybylski (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej i Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii (ACMiN), Akademia Górniczo-Hutnicza, Kraków).

Wykład odbędzie się w auli Instytutu Fizyki Molekularnej PAN, dnia 23 stycznia 2023 roku o godzinie 13:00.

Wykład z cyklu Fizyka Warta Poznania

Plakat wykładu z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Lasery małe i duże

Instytut Fizyki Molekularnej zaprasza 14 grudnia 2022 roku o godzinie 11:00 na wykład on-line z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Lasery małe i duże, który wygłosi dr inż. Bolesław Barszcz.

Więcej informacji na stronie Fizyka Warta Poznania.

Wykład z cyklu Fizyka Warta Poznania

Plakat wykładu z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Spintronika albo czy elektrony się kręcą?

Instytut Fizyki Molekularnej zaprasza 24 listopada 2022 roku o godzinie 11:00 na wykład on-line z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Spintronika albo czy elektrony się kręcą?, który wygłosi dr hab. Maciej Zwierzycki.

Więcej informacji na stronie Fizyka Warta Poznania.

Seminarium instytutowe - prof. dr hab. Lucyna Firlej

Instytut Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk zaprasza na wykład pt. Gromadzenie wodoru dla celów transportowych: mity i rzeczywistość, który wygłosi prof. dr hab. Lucyna Firlej (Laboratoire Charles Coulomb Université de Montpellier, France).

Wykład odbędzie się w auli Instytutu Fizyki Molekularnej PAN, dnia 26 października 2022 roku o godzinie 13:00.

Nagroda Nobla za badania nad stanami splątanymi kwantowo

Laureatami tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki za pionierskie badania nad stanami splątanymi kwantowo stanowiącymi podstawę informatyki kwantowej zostali Alain Aspect, John F. Clauser i Anton Zeilinger. Prace laureatów były wykorzystywane m.in. do budowy komputerów kwantowych, przeprowadzenia teleportacji kwantowej, czy też w kwantowych metodach kryptograficznych.

Czytaj więcej...

Oferta pracy na stanowisku księgowej/księgowego

Instytut Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk poszukuje kandydatów do pracy na stanowisku: księgowej/księgowego. Dokumenty należy przesłać elektronicznie na adres kadry@ifmpan.poznan.pl.

NOC NAUKOWCÓW po raz piąty w IFM PAN

Noc Naukowców 2022

Już 30 września o godz. 16:00 w naszym Instytucie rozpocznie się kolejna Noc Naukowców.

W tym roku mamy wyjątkowe powody do radości, gdyż będziemy świętować mały jubileusz – już po raz piąty IFM PAN bierze udział w wydarzeniu, które ma na celu przybliżyć społeczeństwu zakres działania naukowców. Chcemy stworzyć okazję do wzajemnego poznania się w atmosferze dobrej zabawy i interesujących sposobów popularyzacji nauki. Nasi naukowcy przygotują dla Państwa wiele atrakcji i niespodzianek, m.in. ciekawe eksperymenty, warsztaty, zwiedzanie laboratoriów badawczych. „W Labiryncie Fizyki” postaramy się dowieść naszym gościom, że „Przyszłość Ziemi jest możliwa dzięki stałej współpracy naukowców z różnych dziedzin”, zgodnie z tezą projektu Unii Europejskiej HORIZON-MSCA-2022-CITIZENS-01. Zachęcamy do zapoznania się z programem przygotowanym przez naszych pracowników oraz stroną Nocy Naukowców w IFM PAN.

Cieszymy się niezmiernie, że w tym roku będziemy mogli spotkać się bezpośrednio a nie jedynie online, jak to miało miejsce podczas dwóch poprzednich edycji. Rejestracja na poszczególne wydarzenia dostępna jest online na stronie: https://www.poznan.nocnaukowcow.pl.

Serdecznie zapraszamy do IFM PAN: https://youtu.be/zpZvfhu3q6I

Zapraszamy na konferencję ISyDMA'7

ISyDMA'7

W dniach 6-8 grudnia 2022 r. odbędzie się International Symposium on Dielectric Materials and Applications (ISyDMA'7). Tegoroczna, siódma z cyklu konferencja, organizowana jest w trybie online przez Instytut Fizyki Molekularnej PAN we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza (Wydział Fizyki) w Poznaniu i jego Fundacją. Serdecznie zapraszamy, w szczególności młodych naukowców, do udziału w konferencji i inspirujących wykładach uznanych naukowców z międzynarodowego środowiska naukowego.
Rejestracja na konferencję trwa do 11 listopada.
Gorąco zachęcamy do zapoznania się z oficjalną stroną konferencji.

Strona 1 z 28