BIP

Instytut Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk

Nasza obecność w USA - kierunek wodór (RE+ 2022)

W dniach 17-22 września 2022 roku delegacja Województwa Wielkopolskiego pod przewodnictwem Pana Marszałka Marka Woźniaka wzięła udziału w wyjeździe studyjnym do Kalifornii. Wizyta przyczyniła się do szerszej promocji regionalnej marki „H2Wielkopolska - kierunek wodór”. Agenda wyjazdu obejmowała udział w targach „RE+ 2022”, wizytę w Tesla Fremont Factory oraz liczne spotkania, w tym m.in. z przedsiębiorcami, Polonią amerykańską, czy Konsulem Polski w Los Angeles. W trakcie pobytu dyskutowane i promowane były działania i przedsięwzięcia oparte na technologiach niskoemisyjnych, w tym z wykorzystaniem wodoru.

W wizycie udział wzięli (na zdjęciu od lewej): Adam Rachocki - Zastępca Dyrektora ds. Naukowych w Instytucie Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk, Adam Lewandowski - Burmistrz Śremu, Jacek Bogusławski - Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego i Przewodniczący Wielkopolskiej Platformy Wodorowej, Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Piotr Głowski - Prezydent Piły, Piotr Korytkowski - Prezydent Konina, Michał Wieczorowski - Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Gospodarką Politechniki Poznańskiej, Krystian Kinastowski - Prezydent Kalisza.

Link do informacji prasowej.

Delegacja Województwa Wielkopolskiego promująca markę H2Wielkopolska - kierunek wodór

 

Tło strony

Żel fizyczny utworzony przez żelator methyl-4,6-O-(p-nitrobenzylidene)-α-D-glukopyranozę z butanolem w stężeniu 2%, obraz z polaryzacyjnego mikroskopu optycznego