Archiwum wiadomości

Seminarium instytutowe - prof. Richard Buchner

Instytut Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk zaprasza na wykład pt. Ion pairing and solution chemistry – A conflicting relation, który wygłosi prof. Richard Buchner (Institut für Physikalische und Theoretische Chemie, Universität Regensburg, Niemcy).

Wykład odbędzie się w auli Instytutu Fizyki Molekularnej PAN, dnia 27 września 2023 roku o godzinie 13:00.

Noc Naukowców 2023

Noc Naukowców

W najbliższy piątek 29 września 2023 r. o godz. 16:00 rozpoczyna się kolejna edycja Nocy Naukowców. To wielkie europejskie przedsięwzięcie odbywa się jednocześnie aż w 26 krajach. Angażują się w nie również uczelnie i instytuty PAN z naszego regionu. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do bezpośrednich spotkań oraz wyjściem naukowców do społeczeństwa, sprzyja uświadamianiu o wadze prowadzonych badań naukowych, pokazuje różnorodność i piękno nauki oraz jej wpływ na codzienne życie obywateli.

Zachęcamy do obejrzenia zwiastuna promującego wydarzenie oraz do zapoznania się z programem przygotowanym przez naszych pracowników oraz pozostałych partnerów. Do zobaczenia w piątek w IFM PAN.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na konferencje Fundacji TYGIEL

TYGIEL

W imieniu Fundacji na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL zapraszamy do udziału w nadchodzących konferencjach naukowych: Kierunek NANO – 23 września 2023 r., OZE – 16 listopada 2023 r., oraz MATER NATURE – 15 grudnia 2023 r.

Konferencje zostały objęte honorowym patronatem przez Instytut Fizyki Molekularnej PAN i tematycznie wpisują się w działania prowadzone przez naszych naukowców. Gorąco zachęcamy do udziału w tych wydarzeniach.

Seminarium instytutowe - dr Nicolas Zigon

Instytut Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk zaprasza na wykład pt. Electroactive coordination polymers based on S-rich ligands, który wygłosi dr Nicolas Zigon (University of Angers, Faculty of Science Chemistry - UMR CNRS MOLTECH-Anjou, Francja).

Wykład odbędzie się w auli Instytutu Fizyki Molekularnej PAN, dnia 21 czerwca 2023 roku o godzinie 13:00.

Wykład z cyklu Fizyka Warta Poznania

Plakat wykładu z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Fizyka dla historii sztuki

Instytut Fizyki Molekularnej zaprasza 18 maja 2023 roku o godzinie 11:00 na wykład on-line z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Fizyka dla historii sztuki, który wygłosi dr hab. Joanna Kowalczuk.

Więcej informacji na stronie Fizyka Warta Poznania.

Wykład z cyklu Fizyka Warta Poznania

Plakat wykładu z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Fizyka dla historii sztuki

Instytut Fizyki Molekularnej zaprasza 7 grudnia 2023 roku o godzinie 11:00 na wykład on-line z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Celuloza - papier czy plastik?, który wygłosi dr inż. Natalia Bielejewska.

Więcej informacji na stronie Fizyka Warta Poznania.

Wykład z cyklu Fizyka Warta Poznania

Plakat wykładu z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Jak się łamie spaghetti?

Instytut Fizyki Molekularnej zaprasza 20 kwietnia 2023 roku o godzinie 11:00 na wykład on-line z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Jak się łamie spaghetti?, który wygłosi dr hab. Bartłomiej Andrzejewski, prof. IFM PAN.

Więcej informacji na stronie Fizyka Warta Poznania.

Rekrutacja na stanowisko doktoranta

Rekrutacja na stanowisko doktoranta w projekcie badawczym OPUS-21 oraz do Poznańskiej Szkoły Doktorskiej Instytutów Polskiej Akademii Nauk przy Instytucie Fizyki Molekularnej PAN w Poznaniu
Procedura nr 11/2023/IFM PAN/PSD

Termin składania dokumentów na konkurs upływa 8 maja 2023 r. o godz. 15:00 (CEST).

Informacja o rekrutacji.

Strona internetowa Zakład Teorii Ciała Stałego.

Strona 1 z 30