Archiwum wiadomości

Wykłady otwarte laureatów nagród PTF

W najbliższą sobotę, 19.12., dwaj Laureaci tegorocznych nagród PTF wygłoszą okolicznościowe wykłady otwarte dostępne na kanale youtube. Będą to:

1. Otwarty wykład Laureata Nagrody Naukowej PTF im. Wojciecha Rubinowicza prof. dr hab. inż. Dariusza Kaczorowskiego z Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu na temat "Anomalny transport elektronowy w izolatorach i semimetalach topologicznych" (początek o godz. 13:00)

2. Otwarty wykład Laureata Nagrody PTF za rozprawę doktorską dr. inż. Krzysztofa Ptaszyńskiego z Instytutu Fizyki Molekularnej w Poznaniu na temat "Termodynamika nierównowagowa układów kropek kwantowych" (początek o godz. 14:00).

Transmisja wykładów na Youtube będzie dostępna w kanale:
https://www.youtube.com/channel/UCDUNV9rlPvmpTKyXDIurM1w/videos

Źródło: PTF

Zmarł prof. dr hab. Wojciech Kuczyński

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 05 grudnia 2020 roku w wieku 79 lat odszedł nasz Przyjaciel śp. prof. dr hab. Wojciech Kuczyński.

Emerytowany profesor, długoletni pracownik Instytutu Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu (1968-2020), uczony o rozległej wiedzy, ogromnym autorytecie i uznanym w świecie dorobku naukowym, wybitny naukowiec, specjalista w dziedzinie fizyki ciekłych kryształów, wieloletni członek Rady Naukowej Instytutu Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk, członek kolegium redakcyjnego czasopism i towarzystw naukowych.

Czytaj więcej...

Wykład z cyklu Fizyka Warta Poznania

Wykład z cyklu Fizyka Warta Poznania

Instytut Fizyki Molekularnej zaprasza 9 grudnia 2020 roku o godzinie 15:00 na wykład on-line z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Materiały termoelektryczne, który wygłosi dr inż. Karol Synoradzki.

Więcej informacji na stronie Fizyka Warta Poznania.

Już 27 listopada Noc Naukowców 2020

A jak to było w 2019?

Noc naukowców 2020

Odwiedź stronę Nocy Naukowców 2020.

Wykład z cyklu Fizyka Warta Poznania

Instytut Fizyki Molekularnej zaprasza 6 listopada 2020 roku o godzinie 15:00 na wykład on-line z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Nobel z chemii? Masz to w kieszeni!, który wygłosi dr inż. Paweł Ławniczak.

Więcej informacji na stronie Fizyka Warta Poznania.

Lista rankingowa konkursu PSD IPAN

Lista rankingowa konkursu nr 20/2020/IFM/PSD w Poznańskiej Szkole Doktorskiej Instytutów Polskiej Akademii Nauk.

Wykład z cyklu Fizyka Warta Poznania

Plakat wykładu z cyklu Fizyka Warta Poznania

Instytut Fizyki Molekularnej zaprasza 5 października 2020 roku o godzinie 15:00 na wykład on-line z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Czysta energia - ogniwa paliwowe, który wygłosi dr inż. Łukasz Lindner.

Więcej informacji na stronie Fizyka Warta Poznania.

Zobacz plakat wykładu.

Strona 1 z 18