Archiwum wiadomości

Wykład z cyklu Fizyka Warta Poznania - zmiana terminu

Fizyka Warta Poznania - zmiana terminu

Instytut Fizyki Molekularnej informuje, że wykłady otwarte z cyklu Fizyka Warta Poznania zostają przeprowadzone w późniejszym terminie.

Wykład z cyklu Fizyka Warta Poznania

Fizyka Warta Poznania

Instytut Fizyki Molekularnej zaprasza 27 lutego 2020 roku o godzinie 15:00 na wykład otwarty z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Jak rosną stalaktyty?, który wygłosi dr hab. Maria Pugaczowa-Michalska. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja uczestnictwa pod adresem www.ifmpan.poznan.pl/fwp/

Do zobaczenia w Auli Instytutu Fizyki Molekularnej PAN na ul. M. Smoluchowskiego 17.

Dr Justyna Rychły nominowana w plebiscycie OSOBOWOŚĆ ROKU 2019

Dr Justyna Rychły została nominowana w plebiscycie OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 w kategorii "Nauka", który w województwie wielkopolskim organizuje „Głos Wielkopolski”.

Zachęcamy Państwa do głosowania!
Głosy można oddawać na stronie:
https://gloswielkopolski.pl/p/kandydat/dr-justyna-rychly%2C1131285/
Głosowanie trwa od 7 stycznia do 26 lutego 2020 roku.

Nominacja została przyznana za osiągnięcia badawcze w zakresie magnoniki, a w szczególności za teoretyczne badanie własności lokalizacyjnych fal spinowych w planarnych magnonicznych kryształach oraz kwazikryształach magnonicznych.

Szkolenie NCN i NAWA

W imieniu Narodowego Centrum Nauki oraz Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej zapraszamy na szkolenie dotyczące przygotowania oraz procedury oceny wniosków grantowych. Szkolenie odbędzie się 14 lutego 2020 r. w auli Instytutu i zostanie przeprowadzone przez pracowników NCN oraz NAWA.

W celu zapewnienia dostatecznej liczby miejsc, osoby niebędące pracownikami IFM PAN, proszone są o zgłoszenie chęci uczestnictwa w szkoleniu pod nr tel. 61 86 95 181.

Czytaj więcej...

Pracownicy IFM PAN wybrani do Komitetu Fizyki PAN

Pracownicy IFM PAN - prof. Feliks Stobiecki, prof. Roman Świetlik i prof. Dariusz Kaczorowski zostali wybrani do Komitetu Fizyki PAN na kadencję 2020-2023 r.
Do grona Komitetu Fizyki PAN należy także zatrudniony w naszym Instytucie dr hab. Piotr Kuświk – członek Akademii Młodych Uczonych PAN.

Naszym pracownikom serdecznie gratulujemy wyboru i życzymy owocnej pracy w Komitecie.

Wyniki wyborów.

Zapraszamy na targi BUDMA 2020!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska IFM PAN na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA, które odbędą się w dniach 4-7 lutego 2020 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Targi BUDMA to jedno z najważniejszych dla branży budowlanej wydarzeń w Europie. Podczas tragów BUDMA prezentowane są rynkowe premiery, nowości technologiczne oraz zawierane kontakty biznesowe.

Na Targach zaprezentujemy osiągnięcia oraz ofertę IFM PAN dotyczącą badań materiałów drewnianych i ich kompozytów oraz materiałów cementowych. Nasze stoisko zlokalizowane będzie w strefie start-up, w której przedstawiana będzie między innymi oferta polskich uczelni i instytutów badawczych należących do Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii PACTT.

Więcej: BUDMA 2020

Prof. dr hab. Zbigniew Trybuła wybrany do Rady Dyrektorów Jednostek Naukowych PAN

Prof. dr hab. Zbigniew Trybuła został wybrany do prestiżowego grona Rady Dyrektorów Jednostek Naukowych PAN.

Rada Dyrektorów jest stałym organem doradczym Prezesa Akademii w sprawach dotyczących jednostek naukowych Akademii. Rada zajmuje się zagadnieniami, które są istotne dla funkcjonowania jednostek naukowych PAN.
Do grona Rady Dyrektorów należy Prof. dr hab. Małgorzata Witko, która jest równocześnie członkiem Rady Naukowej IFM PAN.

Naszemu Panu Dyrektorowi składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z pracy w Radzie Dyrektorów.

Strona 1 z 15