Archiwum wiadomości

Noc Naukowców 2019 w IFM PAN

Z przyjemnością zawiadamiamy, że w Instytucie Fizyki Molekularnej PAN odbędzie się kolejna edycja imprezy popularno-naukowej "W Labiryncie Fizyki", którą zainaugurowaliśmy w ubiegłym roku! Z uwagi na duże zainteresowanie, impreza "W Labiryncie Fizyki" organizowana w naszym Instytucie, najprawdopodobniej już na stałe wpisze się w ogólnoeuropejskie wydarzenie odbywające się pod hasłem "Noc Naukowców" (Researchers’ Night).

W tym roku "Noc Naukowców" odbędzie się 27 września od godz. 16 do godz. 20 - zobacz program.

Zachęcamy do zapoznania się z krótkim wspomnieniem atmosfery towarzyszącej "Nocy Naukowców" w IFM PAN.

Bardzo serdecznie zapraszamy!

Sztafeta maratońska EKIDEN PragmatIQ z udziałem drużyny IFM PAN

W niedzielę 9 czerwca br. na terenach toru regatowego Malta w Poznaniu nasza drużyna po raz kolejny wzięła udział w biegu sztafetowym Ekiden PragmatIQ na dystansie maratońskim.

W tym roku IFM PAN reprezentowali:

  • Łukasz Lindner (9795 m)
  • Adam Ostrowski (10800 m)
  • Iwona Płowaś-Korus (5400 m)
  • Iwona Olejniczak (5400 m)
  • Grzegorz Michałek (5400 m)
  • Tetiana Yevchenko (5400 m)

W pięknej słonecznej pogodzie przebiegliśmy dystans 42195 m w czasie 3:40:34.

W klasyfikacji drużyn mieszanych zajęliśmy 25 miejsce na 82 drużyny, w klasyfikacji drużyn firmowych 79 miejsce na 184 drużyn, a w klasyfikacji ogólnej 125 miejsce na 266 drużyn.

Naszym kibicom bardzo dziękujemy za wsparcie w czasie biegu i miłe towarzystwo.

Zapraszamy na fotorelację.

Profesor Dariusz Kaczorowski członkiem Rady Doskonałości Naukowej

Profesor Dariusz Kaczorowski - pracownik Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych oraz IFM PAN został wybrany do Rady Doskonałości Naukowej (RDN). RDN to nowy organ ustanowiony przez „Konstytucję dla nauki” na rzecz rozwoju kadry naukowej, który zastąpi Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów w zakresie nadzoru nad indywidualnymi postępowaniami awansowymi. Pierwsza kadencja Rady rozpocznie się 1 czerwca 2019 r.
Profesorowi Dariuszowi Kaczorowskiemu serdecznie gratulujemy wyboru i życzymy pomyślnej pracy w gremium RDN.
Więcej: http://www.bip.nauka.gov.pl/wybory-do-rady-doskonalosci-naukowej/wyniki-wyborow-do-rady-doskonalosci-naukowej.html

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w IFM PAN

Zapraszamy do wzięcia udziału w VI edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich
odbywających się pod hasłem Synergia czystych technologii w pozyskiwaniu i wykorzystaniu energii elektrycznej. Wydarzenie rozpoczyna się w dniu 10 maja 2019 r. (piątek) o godz. 12:00.

Zaproszenie na Dni Otwarte Funduszy Europejskich w IFM PAN

Strona internetowa DOFE

IFM PAN na XXII Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki

We wtorek 9 kwietnia 2019 roku wzięliśmy udział w XXII Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki, który jest ważnym wydarzeniem popularyzującym naukę i sztukę. Nasze stoisko interaktywne „Epoka lodowcowa w płynie” było prezentowane w Ośrodku Nauki PAN przy ul. Wieniawskiego w Poznaniu w ramach Zagadek Fizyki. Przez kilka godzin uczniowie szkół Poznania i okolic wzięli udział w przeprowadzeniu fascynujących eksperymentów z wykorzystaniem skroplonych składników powietrza – azotu i tlenu.

Czytaj więcej...

Seminarium instytutowe - Profesor D. Atkinson

W dniu 4 kwietnia 2019r. Instytut Fizyki Molekularnej PAN gościł Prof. Dela Atkinsona z Uniwersytetu Durham w Anglii. Profesor Del Atkinson specjalizuje się w badaniach wpływu efektów powierzchniowych na magnetyczne właściwości statyczne i dynamiczne układów warstwowych. W trakcie wizyty Profesor wygłosił referat pt: "Interfacial Phenomena in Ferromagnetic/Non-Magnetic Thin-Films: DMI and Proximity Magnetisation; Spin Transport, Spin-Mixing Conductance and the Spin Diffusion Length" oraz zapoznał się z infrastrukturą badawczą.

Czytaj więcej...

Konkurs na stanowisko adiunkta w Zakładzie Ferroelektryków - przewodniki protonowe

Dyrektor Instytutu Fizyki Molekularnej PAN w Poznaniu ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Zakładzie Ferroelektryków (Z-4) - przewodniki protonowe.

Termin składania dokumentów na konkurs upływa 24 kwietnia 2019 r. o godz. 15:00.

Klauzula informacyjna.

Strona Zakładu Ferroelektryków.

Konkurs na stanowisko adiunkta w Zakładzie Ferroelektryków - multiferroiki

Dyrektor Instytutu Fizyki Molekularnej PAN w Poznaniu ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Zakładzie Ferroelektryków (Z-4) - multiferroiki.

Termin składania dokumentów na konkurs upływa 24 kwietnia 2019 r. o godz. 15:00.

Klauzula informacyjna.

Strona Zakładu Ferroelektryków.

Strona 1 z 11