BIP

Instytut Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk

Targi Polskich Win i Winnic (27-29 sierpnia 2021)

WINO – Targi Polskich Win i Winnic

WINO - Targi Polskich Win i Winnic, podczas których IFM PAN zaprezentuje swoją ofertę badawczą, to nowe wydarzenie organizowane przez Grupę MTP umożliwiające bliższe poznanie krajowego winiarstwa.

Polscy winiarze z roku na rok udoskonalają swoje trunki, dzięki czemu najlepsi z nich mogą z powodzeniem konkurować z producentami zagranicznymi. O sporym zainteresowaniu produkcją wina w Polsce świadczy dynamiczny wzrost liczby winnic. Jeszcze 10 lat temu było zaledwie 26 winnic, dziś na polskim rynku działa ich ponad 300 i stale pojawiają się nowi producenci.

Targi to przede wszystkim świetna okazja do poznania coraz bogatszej i doskonalszej oferty krajowych producentów win i cydrów. Podczas wydarzenia będzie można poznać, spróbować oraz nabyć wino od rodzimych winiarzy z różnych stron Polski - od Małopolski po województwo zachodniopomorskie. Bardzo silna reprezentacja producentów wina spodziewana jest z południowej Polski - na stoisku zorganizowanym przez Stowarzyszenie pn. Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich będzie można spotkać przedstawicieli aż 12 winnic z Województwa Małopolskiego. Łącznie na Targach WINO zaprezentuje się ponad 20 winnic.

Niezwykle ważnym punktem programu Targów będzie komentowana degustacja win w restauracji GardenCity, zlokalizowanej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uczestnicy degustacji będą mieli okazję skosztowania 9 różnych win w towarzystwie 9 przepysznych potraw. Całość zostanie wzbogacona profesjonalnym komentarzem, który pozwoli zgłębić tajniki łączenia potraw z winem (udział w degustacji jest biletowany osobno). W trakcie trzydniowego wydarzenia nie zabraknie również prezentacji związanych z ofertą enoturystyczną - formą rekreacji, która w ostatnich miesiącach zyskuje coraz większa popularność. Innym, ważnym wydarzeniem towarzyszącym Targom będzie także Polish Wine Rally, czyli I Zlot Polskiej Grupy Caravaningowej.

WINO - Targi Polskich Win i Winnic będą udostępnione dla zwiedzających w godzinach:
Piątek, 27 sierpnia: 10:00-20:00
Sobota, 28 sierpnia: 12:00-20:00
Niedziela, 29 sierpnia: 10:00-17:00

Sprzedaż biletów

Co, Gdzie, Kiedy? - najważniejsze informacje na temat targów

Szczegóły dotyczące Targów można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia, profilu na Facebooku oraz koncie Instagram.

Grupa MTP to lider wśród organizatorów imprez wystawienniczych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, który poza uznanymi w świecie biznesowymi imprezami targowymi, organizuje kongresy, konferencje, wydarzenia kulturalne, sportowe, w tym megaeventy, przyciągające ponad milion gości z całego świata.
www.GrupaMTP.pl

 

Tło strony

Żel fizyczny utworzony przez żelator methyl-4,6-O-(p-nitrobenzylidene)-α-D-glukopyranozę z butanolem w stężeniu 2%, obraz z polaryzacyjnego mikroskopu optycznego